Kozmetik Katmandaki Nesneleri Kaydetme

Kozmetik katmandaki nesneler, bulundukları harita penceresi veya MapInfo kapatıldığında kaydedilmezler. (Bunun bir istisnası şudur: Eğer MapInfo’nun sonraki açılışında Restore Previous Session seçeneğini seçersek kozmetik nesneler tekrar karşımıza gelir.) Bunları kaydetmenin bir yolu o anki MapInfo ortamını File > Save Workspace… menüsü ile workspace olarak kaydetmektir.

Eğer amacımız kozmetik katmandaki nesneleri kalıcı olarak bir tabloya kaydetmek ise şu adımları izlememiz gerekir:

1) İlgili kozmetik nesnelerin bulunduğu harita penceresi aktifken MapInfo’da Map > Save Cosmetic Objects… menüsüne tıklayın. Save Cosmetic Objects penceresi açılır.

2) Save Cosmetic Objects penceresinde <New> seçeneği ile beraber o an açık olan tüm haritalanabilir tablolar listelenir. Burada 2 seçeneğiniz mevcut:

a) Eğer amacınız kozmetik nesneleri yeni bir MapInfo tablosuna kaydetmek ise listeden <New> seçeneğini seçerek Save… butonuna tıklayın ve ardından gelen kaydetme penceresi ile yeni tabloyu oluşturun.

b) Eğer amacınız kozmetik nesneleri hali hazırda açık MapInfo tablolarından birine kaydetmek, yani eklemek ise listeden gerekli tabloyu seçerek Save butonuna tıklayın.

 

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: